TworzymyGłos Regionu

Kolejny wypadek w oczekiwaniu na obwodnice

Środa, 29 sierpnia 2018 o 12:26, aktualizacja Piątek, 07 września 2018 o 14:57, autor: 0 2540
Kolejny wypadek w oczekiwaniu na obwodnice

Oddala się termin zakończenia prac na budowanej obwodnicy Leszna, czyli trasie S5. Jak jest to ważne dla podróżujących mogliśmy przekonać się w poniedziałek, kiedy do groźnego wypadku doszło w okolicach Klonówca.

Wypadek na drodze krajowej nr 5 w okolicach Leszna to hasło prawie tak często słyszane jak wypadek na krajowej dwunastce. Niestety ruch na tych dwóch trasach jest tak duży, że do wypadków i kolizji dochodzi bardzo często, dlatego tak bardzo wyczekiwane jest oddanie do użytku leszczyńskich odcinków drogi ekspresowej S5, tzw. obwodnicy Leszna. Do wypadku w Klonówcu doszło prawdopodobnie z powodu nieostrożności kierowcy samochodu ciężarowego, który uderzył w tył auta osobowego. W Fordzie Focus podróżowała rodzina z tróją dzieci, w wyniku uderzenia cała rodzina trafiła do szpitala, najbardziej poszkodowany został ojciec, pasażer, który doznał złamania kręgosłupa, żeber i ręki. Trudno jednoznacznie ocenić czy kiedy obwodnica zostanie otwarta to bezpieczeństwo wzrośnie, ale na pewno przepustowość drogi będzie większa.

(olek/foto: asp. Szymon Kurpisz PSP Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock