TworzymyGłos Regionu

Koncert i nagrody dla mieszkańców powiatu

Wtorek, 15 stycznia 2019 o 16:36, autor: 0 350
Koncert i nagrody dla mieszkańców powiatu

W sali Zamku SIMP w Rydzynie odbył się tradycyjny koncert noworoczny, organizowany przez starostę leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka. W trakcie koncertu prócz odbioru pięknej muzyki wręczono także nagrody dla dwojga wybitnych mieszkańców powiatu.

Tradycją powiatu leszczyńskiego jest już noworoczne spotkanie w Zamku SIMP w Rydzynie, przy okazji koncertu noworocznego. Nie inaczej było w tym roku, a starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak zaprosił na tę uroczystość przedstawicieli samorządów gminnych, instytucji publicznych, a także działaczy społecznych z regionu. W ich obecności starosta podsumował minioną kadencję, przedstawił plany na ten rok, ale co najważniejsze wręczył wyróżnienia: za działalność na rzecz mieszkańców i promocje powiatu oraz „Dzierżykraja”. Pierwsze wyróżnienie zdobyli: Daria Dudkiewicz - Goławska (I kategorii), pochodząca z gminy Krzemieniewo mistrzyni świata z 2018 roku w baloniarstwie oraz Piotr Dębicki, prezes OSP w Rydzynie i prezes klubu piłkarskiego RKS Rydzyniak Rydzyna. Honorowe wyróżnienie „Dzierżykraj” otrzymał natomiast autor książki „Osieczna (Storchnest). Dawne widoki” prof. Maciej Michalski. W książce kierownik zakładu Historii Kultury Instytutu Historii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu analizuje przemiany krajobrazu Osiecznej. O stronę muzyczną koncertu zadbała Capella Zamku Rydzyńskiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka oraz zaproszeni soliści – Ksenia Szawszyszwili – sopran, Sławomir Olgierd Kramm – baryton oraz Dumitru Harea grający na fletni pana.

(olek/foto: powiat leszczyński)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock