TworzymyGłos Regionu

Koszty w firmie – to dobrze, czy źle?

Środa, 27 grudnia 2017 o 13:52, autor: 0 1069
Koszty w firmie – to dobrze, czy źle?

Kosztem w firmie (kosztem uzyskania przychodu) jest każdy wydatek, który jest związany z działalnością gospodarczą. Musi on służyć uzyskaniu przychodu albo zachowaniu źródła przychodu. Powinien być też udokumentowany.

Zasadniczo musisz więc udowodnić przed organami podatkowymi, że poniesiony wydatek służy rozwojowi firmy i ostatecznie przyczyni się do zwiększenia jej dochodu.

Jeśli rozliczasz się na zasadach ogólnych lub liniowo, dzięki temu, że „wrzucisz coś w koszty” obniżysz podatek dochodowy. Jeśli w danym okresie rozliczeniowym twoja firma ma wyższe koszty niż przychody, wtedy nie zapłacisz podatku wcale.

W tym miejscu zapewne nasuwają się pytania. Co w takim razie może być kosztem?
Na pewno wyposażenie i wynajem biura, komputery, wydatki związane z samochodem czy w końcu wydatki na reklamę lub prowadzenie księgowości w biurze rachunkowym.

Biuro Rachunkowe Danuta Machowska w każdym miesiącu obliczy twój podatek jako procent od podstawy opodatkowania. Ty sam (sama) masz jednak duży wpływ na to, jakie zapłacisz podatki. Jest wiele przepisów i dobrych praktyk, które decydują o tym, czy dany wydatek może, czy nie, być kosztem. Jesteśmy po to, abyś nie musiał sam znać dokładnie wszystkich przepisów. Z Biurem Rachunkowym Danuta Machowska prowadzenie firmy nie musi być skomplikowane i zajmować cennego czasu.


Jeśli jesteś mieszkańcem takich miejscowości jak: Wschowa, Sława, Szlichtyngowa, Góra, Święciechowa, Przemęt, Kotla, Wijewo, Leszno lub Głogów to Biuro Rachunkowe Danuta Machowska jest właśnie dla Ciebie. Mamy tam swoich Klientów. Zajmiemy się twoimi rozliczeniami z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W twoim imieniu będziemy występować przed tymi urzędami.  Jeśli zakładasz firmę chętnie pomożemy ci w tym procesie tak, abyś mógł pozyskać środki finansowe na działalność, twój biznesplan był przejrzysty, spinał się kosztowo i dobrze opisywał twoje zamierzenia. W dodatku dla każdego nowego Klienta mamy promocje. Za pierwsze dwa miesiące prowadzenia księgowości zapłacisz tylko 50% ceny, abyś mógł nas wypróbować i zostać z nami na dłużej. Ty masz zająć się prowadzeniem firm, a my twoimi „papierami”. Będzie nam miło jeśli powiesz o nas swoim znajomym używając zwrotu: „Danka to moja księgowa”.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock