TworzymyGłos Regionu

Leszczyński Bank Żywności włącza się w pomoc dla Marysi chorej na SMA1

Wtorek, 04 maja 2021 o 13:11, aktualizacja Wtorek, 04 maja 2021 o 13:40, autor: 0 267
Leszczyński Bank Żywności włącza się w pomoc dla Marysi chorej na SMA1

W Brennie woj. wielkopolskie mieszka 3-miesięczna Marysia, która choruje na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebuje leku, który kosztuje aż 9 milionów złotych. Dla rodziców dziewczynki to walka z czasem. Aplelujemy o włączenie się w liczne akcje pomocowe! Razem uratujmy zdrowie dziewczynki.

Włączyli się w nią mieszkańcy nie tylko Brenna, ale Leszna i całego regionu leszczyńskiego. Nawet w Poznaniu zbierają na Marysię. 

Leszczyński Bank Żywności: 

Zorganizowaliśmy zbiórkę tekstyliów. Akcja pozytywnie nas przerosła. Udało się już zebrać ponad 30 tys. zł. Teraz wymyśliliśmy akcję "Złotówka na metry". Trzecia nasza akcja "Cała Polska dla Marysi" odbędzie się 22 maja.  Jest to dzień  kwestowania przez znanych mieszkańców danej miejscowości -  sportowców, dziennikarzy, radnych- władz miasta - wszyscy  razem na rzecz małej Marysi. 
 
O zdrowie Marysi walczy coraz więcej osób, ale na koncie zbiórki jest dopiero ponad milion. Nie możemy dopuścić do tego, by rodzice Marysi stracili nadzieję. Wiemy, że dzieci chorych jest mnóstwo i każdemu potrzebna jest pomoc, ale w tym przypadku skala kwoty do zebrania jest ogromna, a czas nieubłaganie mija.
 
Marysia musi być poddana terapii genowej, ale nie może przekroczyć 13 kilogramów. Rośnie i tym samym czasu jest coraz mniej. 
 
Być może znajdą się darczyńcy, którzy pomogą uratować zdrowie Marysi. Zostało nam mało czasu!
 
Z wyrazami szacunku
Michalina  Wilczkowiak  koordynator 
Katarzyna  Jaśkowiak Dyrektor 
Stowarzyszenia Leszczyński Bank Żywności
tel.: 782110709 lub 782641000
 

Zbiórka na rzecz Marysi: LINK

Więcej informacji: Leszczyński Bank Żywności na Facebooku

 

Foto: Kadry z filmu o Marysi, autor Michał Zerka

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock