TworzymyGłos Regionu

Leszno otrzyma wsparcie z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Sobota, 27 czerwca 2020 o 13:13, autor: 0 129
Leszno otrzyma wsparcie z Funduszu Inwestycji Samorządowych

Podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w Poznaniu Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował, że do naszego województwa trafi 526 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych (FIS). Prawie 10 mln złotych z tej kwoty otrzyma Leszno.

Fundusz Inwestycji Samorządowych ma być zrekompensować straty jakie samorządy miejskie, wiejskie oraz powiatowe poniosły w wyniku epidemii koronawirusa. Łączna wartość funduszu ma wynieść 6 mld zł. W sytuacji utraty znacznej części wpływów niektóre miasta rozważają rezygnację z niektórych inwestycji. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk apelował, aby w tak trudnym czasie nadal realizować inwestycje samorządowe.

Otrzymane wsparcie finansowe samorządy będą mogły przeznaczyć realizację wielu projektów, np. na budowę dróg, żłobki, kanalizacje itp. Mogą one także stanowić wkład własny na przykład przy inwestycjach realizowanych przy wsparciu z innych środków publicznych m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie z FIS będzie można wydatkować do końca 2022 r.

Prezydent Leszna Łukasz Borowiak, uczestniczący w czwartkowej konferencji wojewody, powiedział, że 9,9 mln zł, które może otrzymać jego miasto zostanie przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów bieżących inwestycji. Chcemy również przeznaczyć ok. 1 mln zł na kolejne inwestycje w placówkach oświatowych. Potrzeb jest bardzo dużo i ta kwota jest dla nas wielkim wsparciem - podkreślił Prezydent Miasta Leszna.

Nabór wniosków o wsparcie z Funduszu rozpocznie się w sierpniu, a wypłaty mają rozpocząć się we wrześniu.

źródło: leszno.pl
fot. Profil Łukasza Mikołajczyk - Wojewoda Wielkopolski na Facebooku

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock