TworzymyGłos Regionu

Łukasz Grudniewski odchodzi z Jamalex Polonii Leszno

Sobota, 08 czerwca 2019 o 16:28, aktualizacja Środa, 26 czerwca 2019 o 19:19, autor: 0 504
Łukasz Grudniewski odchodzi z Jamalex Polonii Leszno

Nowego trenera musi szukać Jamalex Polonia Leszno. Z funkcją szkoleniowca tej ekipy pożegnał się trener Łukasz Grudniewski. 

Grudniewski w Lesznie pracował przez 4 sezony. Już po pierwszym roku swojej pracy zdołał wprowadzić zespół z Leszna na zaplecze ekstraklasy. W debiutanckim sezonie na I-ligowych parkietach Jamalex Polonia zajęła szóste miejsce w tabeli. Jeszcze lepiej było w roku 2018, kiedy to biało-czerwoni zakończyli sezon z brązowymi medalami.

Sporym rozczarowaniem okazały się za to minione rozgrywki, które poloniści zakończyli już po rundzie zasadniczej zajmując ostatecznie 9 miejsce. 

- Kiedy w 2015 roku obejmowałem stery jako szkoleniowiec drugoligowej wówczas Polonii, na trybunach zasiadała garstka kibiców. Jednak nasz projekt odbudowania koszykówki w Lesznie w seniorskim wydaniu każdego dnia nabierał tempa. Mam nadzieję, że mecze z Legią Warszawa czy Stelmetem Enea BC Zielona Góra, przy wypełnionej po brzegi Hali Trapez, na zawsze pozostaną w pamięci kibiców. Dla mnie zawsze dowodem dobrej pracy wszystkich ludzi pracujących w klubie są kibice, a nam przez te wszystkie lata udało się ich zachęcić do wiernego wspierania naszej drużyny. Za to wszystkim kibicom serdecznie dziękuję - przekazał za pośrednictwem klubowego profilu na facebooku trener Grudniewski. 

W przyszłym sezonie Łukasz Grudniewski poprowadzi Górnika Trans.eu Wałbrzych. Nazwisko nowego trenera Jamalex Polonii Leszno oraz skład w jakim nasz zespół przystąpi do rozgrywek 2019/2020 poznamy w najbliższych dniach. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock