TworzymyGłos Regionu

Ma być bezpieczniej, na razie jednak nie jest

Wtorek, 28 sierpnia 2018 o 15:29, autor: 0 1348
Ma być bezpieczniej, na razie jednak nie jest

Do naszej redakcji zgłosił się kierowca, korzystający regularnie z drogi powiatowej na odcinku Leszno-Gronówko. Droga ta aktualnie jest remontowana przez ekipę remontową Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, w celu poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku. Jak informuje nas mieszkaniec na razie daleko do osiągnięcia tego celu.

Prace na drodze powiatowej z Leszna do Gronówka rozpoczęły się na początku tego miesiąca. Kosztem ok. 315 tysięcy złotych droga ma zostać poszerzona o średnio metr na odcinku ponad dwóch kilometrów. Poprawione zostaną także pobocza drogi, jednak po prawie miesiącu prac właśnie pobocza stają się dużym zagrożeniem. Do tej pory wysypano je obficie tłuczniem, który najwyraźniej nie jest odpowiednio przygotowany, bo jak wynika ze zdjęć przesłanych do naszej redakcji, wyskakuje on spod kół samochodów na szerokości całej drogi. Inwestycja prowadzona przez powiat leszczyński ma zakończyć się dopiero w połowie przyszłego miesiąca, jednak warto by wskazane miejsce zabezpieczyć, tak by odskakujący kamień nie był przyczyną tragedii.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock