TworzymyGłos Regionu

Matura w III LO w Lesznie bez zakłóceń

Wtorek, 07 maja 2019 o 11:15, aktualizacja Środa, 15 maja 2019 o 16:14, autor: 0 715
Matura w III LO w Lesznie bez zakłóceń

Już od wczoraj do leszczyńskich szkół docierały informacje o rzekomo podłożonych bombach. Nie przeszkodziło to jednak w przeprowadzeniu egzaminu maturalnego w III Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. 

Przygotowaniom do egzaminu maturalnego od zawsze towarzyszy mnóstwo stresu. Zarówno wszystkim nauczycielom odpowiedzialnym za przebieg egzaminu, jak i uczniom, którzy muszą zmierzyć się z egzaminacyjnymi pytaniami. Dodatkową porcją adrenaliny obdarowani zostali maturzyści z regionu leszczyńskiego. Do I i III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych, zespołu Szkół nr 4, Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie, a także placówkach w Rydzynie oraz we Włoszakowicach dotarły informacje o możliwym podłożeniu ładunku wybuchowego. Nie przeszkodziło to jednak w sprawnym przeprowadzeniu egzaminu dojrzałości. - Po raz pierwszy w historii szkoły miała miejsce taka sytuacja. Całe szczęście wszystko dobrze się zakończyło, a szkoła jest bezpieczna - mówił tuż po godzinie 9 dyrektor III LO w Lesznie Konrad Kokociński. 

Do placówek oświatowych dobiegały informacje o tym co działo się w kraju podczas poniedziałkowego egzaminu z języka polskiego. W kilku miejscowościach doszło bowiem do podobnego zdarzenia jak we wtorek w Lesznie. - Wiedziałem co działo się w poniedziałek w innych szkołach w Polsce. Dlatego też do całej sprawy podszedłem dużo spokojniej. Musieliśmy jednak postąpić zgodnie z procedurami powiadamiając o całej sprawie Komendę Miejską Policji, która przeprowadziła wszystkie czynności - wyjaśniał nasz rozmówca. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock