TworzymyGłos Regionu

Medale na setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018 o 11:40, aktualizacja Środa, 22 sierpnia 2018 o 09:58, autor: 0 1011
Medale na setną rocznicę Powstania Wielkopolskiego

W tym roku w całym kraju trwają przygotowania do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, jednak w Wielkopolsce rok 1918 obfitował w jeszcze jedno ważne wydarzenie – wybuch Powstania Wielkopolskiego. W gminie Włoszakowice planują uczcić w specjalny sposób pamięć o powstańcach.

Dla Polaków rok 1918 był niezwykle ważny, bo przyniósł odzyskaną 123 lata wcześniej niepodległość. Jednak pomimo, że rocznice tego wydarzenia świętujemy 11 listopada, to nie we wszystkich miejscach naszego kraju zawitała wówczas wolność. Wielkopolska miała w znacznej większości pozostać poza granicami naszego kraju, na co nie chcieli zgodzić się mieszkańcy. 27 grudnia 1918 wybuchło Powstanie Wielkopolskie, dzięki któremu zdecydowana większość ówczesnej prowincji Poznańskiej została włączona do Polski. Dzisiaj nie ma już między nami Powstańców Wielkopolskich, jednak w związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą wybuchu powstania władze gminy Włoszakowice chcą odznaczyć ich groby specjalnymi medalami. Stąd prośba władz gminy o zgłaszanie osób, które walczyły w Powstaniu Wielkopolskim, a których mogiły znajdują się na terenie gminy. Poniżej zamieszczamy specjalny druk, który należy wypełnić i złożyć w Urzędzie Gminy. Druk można pobrać także w urzędzie i sekretariatach szkół.

Pobierz załączony plik: Ankieta.pdf

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaLesznoNocne zwiedzanie muzeów (video)
19.05.20190 11
Jest w roku taka noc, która łączy wszystkie muzea w Europie. Chodzi tu o Noc Muzeów, która odbyła się w miniony weekend. 
nazwa
nazwa
Zwyciężyli Victorię
18.05.20190 28

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock