TworzymyGłos Regionu

Miliony na ścieżki rowerowe

Piątek, 14 grudnia 2018 o 15:10, autor: 0 224
Miliony na ścieżki rowerowe

Powiat leszczyński ogłosił właśnie przetarg wart kilka milionów złotych, a dotyczący budowy 10 kilometrów nowych ścieżek rowerowych w regionie. Już w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli jeszcze spokojniej przesiadać się z samochodu na rower.

W obliczu szczytu klimatycznego w Katowicach i wyzwaniach jakie stoją przed ludźmi w związku ze zmieniającym się klimatem, informacje jakie wypłynęły ze starostwa powiatowego w Lesznie mogą tylko cieszyć.

- Urząd Marszałkowski w Poznaniu kilka tygodni temu przyznał powiatowi leszczyńskiemu 6.727.394,78 zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na wart 7.999.999,94 zł projekt „Budowa ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej ścieżki Gołanice-Włoszakowice” – mówi starosta powiatu Jarosław Wawrzyniak. - Wniosek o dofinansowanie tego projektu został złożony przez powiat już w 2016 r. i mimo pozytywnej oceny, z braku wystarczającej puli pieniędzy w konkursie, nie został wówczas rekomendowany do dofinansowania. Zakres inwestycji to budowa ok. 10 km ciągu pieszo-rowerowego Gołanice - Jezierzyce Kościelne - Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie powiatu leszczyńskiego (zlokalizowanych w Święciechowie, Gołanicach, Jezierzycach Kościelnych, na Krzyżowcu, Włoszakowicach, Boszkowie Letnisku, Pawłowicach, Oporowie) oraz budową efektywnego energetycznie oświetlenia.

Oferenci mogą zgłaszać się do starostwa do 28 grudnia tego roku, a już do końca września przyszłego roku cała inwestycja ma zostać oddana do użytku. To kolejne kilometry ścieżek rowerowych jakie w ostatnich latach powstają przy drogach powiatu leszczyńskiego.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock