TworzymyGłos Regionu

Mistrz Leszna wyłoniony

Wtorek, 11 maja 2021 o 12:51, aktualizacja Wtorek, 11 maja 2021 o 13:17, autor: 0 173
Mistrz Leszna wyłoniony

Po raz IX w historii rozegrano Mistrzostwa Leszna w petanque. W gronie 58 zawodników najlepszy okazał się Rafał Grzelczak - wychowanek Klubu Petanque Leszczynko Leszno obecnie reprezentujący zespół Sokoła Wrocław. 

Na starcie imprezy pojawili się gracze z: Warszawy, Szczecina, Gorzowa, Wrocławia, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Jedliny, Żor, Łodzi, Śremu, Myślenic, Góry Śląskiej, Kamionki, Oławy, Lubonia oraz 9 zawodników z Klubu Petanque Leszczynko.

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund, wykorzystując system Bucholtza do kojarzenia poszczególnych zawodników. Każda runda trwała 35 minut. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie - był to najsilniej obsadzony turniej singlistów w Polsce. Faworytem turnieju był Rafał Grzelczak - jeden z najlepszych zawodników w naszym kraju, który pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiał na leszczyńskim bulodromie. Reprezentant wrocławskiego Sokoła wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Leszna. II miejsce przypadło Przemysławowi Broniek z Klubu Bula Kalonka Łódź. Na najniższym stopniu podium stanął Kazimierz Urbaniak z klubu Dęby Wałbrzych.

Organizatorem zawodów był Klub Petanque Leszczynko.

źródło i fot. leszno.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock