TworzymyGłos Regionu

Na Alejkach Sułkowskiego

piesi oddzieleni od rowerzystów

Wtorek, 11 lutego 2020 o 14:36, autor: 0 350
Na Alejkach Sułkowskiego

Samorząd Leszna przymierza się do modernizacji alejki Sułkowskiego. To jedna z najbardziej popularnych tras pieszo-rowerowych w mieście. Przy okazji remontu ma zostać rozwiązany problem korzystania ze ścieżki przez spacerowiczów i rowerzystów. Teraz bywa z tym różnie, a kiedy jedni wchodzą lub wjeżdżają w drogę innym jest niebezpiecznie.

Interpelację w prawie oddzielenia ruchu pieszych i rowerzystów na alejce złożyła na minionej sesji radna Barbara Mroczkowska. Apelowała, aby wyznaczyć osobne pasy ruchu dla jednych i drugich, a przez to poprawić bezpieczeństwo wszystkich korzystających z traktu. I nie wykluczone, że tak się właśnie stanie. Takie rozwiązanie już obowiązuje m.in. na ulicach Wróblewskiego, czy Komeńskiego (przy Szkole Podstawowej nr 3), czy fragmencie alejki 21 października przy dojeździe do Unii Europejskiej.

Pomysł zostanie rozważony, bo miasto przygotowuje się do przebudowy alejki. Asfaltowa nawierzchnia ścieżki na odcinku od skrzyżowania z ulicą Parkową do 55 Pułku Piechoty jest w bardzo złym stanie. Koncepcję remontu przygotowuje Wydział Architektury. Kiedy zostanie zrealizowana zależeć będzie od możliwości finansowych miasta.

- Na pewno będziemy robić wszystko, aby ocalić rosnące przy alejce drzewa - mówi prezydent Łukasz Borowiak.

(Źródło: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock