TworzymyGłos Regionu

Na wakacje nową drogą do Boszkowa

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 o 14:27, aktualizacja Wtorek, 21 sierpnia 2018 o 13:35, autor: 0 5180
Na wakacje nową drogą do Boszkowa

Najbliższe dwa miesiące będą trudne dla wszystkich, którzy muszą pokonywać drogę z Boszkowa do Włoszakowic. Wszystko przez przebudowę drogi powiatowej, która na tym odcinku będzie zamknięta. Przejazd nie będzie możliwy już od 18 kwietnia.

Powiat leszczyński jest jednym wielkim placem budowy, inwestycje drogowe sprawiają, że komunikacja w powiecie staje się coraz lepsza, jednak najpierw spędzają sen z powiek kierowców. Tym razem w kolejną porcję cierpliwości muszą uzbroić się podróżujący na trasie Włoszakowice – Boszkowo Letnisko, gdyż od środy 18 kwietnia, aż do końca czerwca droga będzie zamknięta. Za sprawą ponad 4,5 miliona złotych na odcinku niemal 2,5 kilometra powstanie nowa, szeroka na 6 metrów droga, a także dwu i pół metrowy ciąg pieszo jezdny. Połowę środków na ten cel powiat leszczyński uzyskał z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

- W związku z przebudową drogi powiatowej od 18 kwietnia do 30 czerwca br. zostanie zamknięty odcinek drogi od skrzyżowania z drogą gminną na Grotniki do ul. Zachodniej we Włoszakowicach. Prosimy kierowców o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu drogowego – informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Niestety do końca czerwca zgodnie z zamówieniem powstanie tylko jezdnia, a rowerem do Boszkowa Letniska dojechać będzie można dopiero od końca września, kiedy to ukończy ma zostać ciąg pieszo-jezdny.

(olek / foto: powiat leszczynski)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock