TworzymyGłos Regionu

Nauczyciele o deklaracji w sprawie LGBT

Środa, 08 maja 2019 o 16:47, autor: 0 430
Nauczyciele o deklaracji w sprawie LGBT

W przestrzeni kilku ostatnich dni w Lesznie jest głośno o projekcie deklaracji "Miasto wolne od ideologii LGBT". Na poniedziałkowej konferencji prasowej przedstawili ją lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości. Projekt ten wywołał liczne dyskusje i kontrowersje na portalach społecznościowych. 

Wobec niektórych treści projektu radnych głos zabrali nauczyciele. Grzegorz Lorek, nauczyciel biologii z I Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie, zapowiedział, że w czwartek wystosowany zostanie list otwarty do radnych PiS. Będzie on stanowczym sprzeciwem wobec tego, co zawiera ich projekt. Ma być on podpisany przez 100 nauczycieli z Leszna. Według założeń deklaracji, samorząd będzie prowadził takie działania, które powstrzymają promowanie środowisk seksualnych. Politycy PiS chcą, aby ustawa weszła w życie jeszcze w maju. Grzegorz Lorek na swoim profilu na Facebooku napisał: "W proponowanej do przyjęcia dużo pisze się o szkole i o Nas, Nauczycielach. My Leszczyńscy Nauczyciele tej szkodliwej deklaracji - NIE chcemy!" 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock