TworzymyGłos Regionu

Nie było niespodzianki. Polacy w finale DMŚJ

Niedziela, 30 czerwca 2019 o 16:12, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 13:00, autor: 0 177
Nie było niespodzianki. Polacy w finale DMŚJ

Problemów z awansem do finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów nie mieli reprezentanci Polski. Biało-czerwoni z dorobkiem 49 punktów okazali się najlepsi w półfinale w łotewskim Daugavpils. 

Najskuteczniejsi w zespole prowadzonym przez Rafała Dobruckiego byli Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Juniorzy Fogo Unii Leszno zdobyli odpowiednio 13 i 15 punktów. Solidnie punktowali również dwaj pozostali Polacy. Dwanaście "oczek" do dorobku biało-czerwonych dorzucił Maksym Drabik, a 9 Wiktor Lampart. 

Drugie miejsce w całych zawodach zajęli reprezentanci Łotwy (36 punktów). Na najniższym stopniu podium stanęli młodzi żużlowcy z Niemiec (19 punktów). Na ostatnim miejscu zawody ukończyli Czesi, którzy zgromadzili 16 "oczek". 

W finale, który zaplanowano na 12 lipca w Manchesterze oprócz gospodarzy Brytyjczyków wystartują również Polacy, Duńczycy oraz Australijczycy.  

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock