TworzymyGłos Regionu

Nie tylko doradzają i szkolą, ale też chętnie pomagają

Piątek, 02 kwietnia 2021 o 11:21, autor: 0 215
Nie tylko doradzają i szkolą, ale też chętnie pomagają

Chociaż na co dzień pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zajmują się doradztwem i pomocą rolnikom, to w wolnej chwili pomagają charytatywnie także innym.

Z okazji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pięcioro pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu wzięło udział w Niebieskiej Fali.


To charytatywny bieg, który ma na celu zebranie pieniędzy na daną placówkę oświatową (w tym roku na Szkołę Podstawową nr 68 w Poznaniu) oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu.


Tegoroczna edycja Niebieskiej Fali jest już czwartą w historii. Po raz trzeci bierze w niej udział Nina Bartol z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w powiecie obornickim.

– Mimo mnóstwa szkoleń, kursów, konferencji, projektów, obowiązków domowych, nie zapominamy o czynieniu dobra i spędzaniu czasu z rodzinami w sposób aktywny – opowiada Nina Bartol.


I dodaje: – W ten sposób propagujemy także zdrowy tryb życia, popularyzujemy bieganie wśród dzieci, młodzieży, dorosłych czy niepełnosprawnych, a jednocześnie przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych z problemem autyzmu.


Startując w Niebieskiej Fali do wyboru są dystanse 1, 5 lub 10 kilometrów. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, akcja po raz kolejny odbywa się wirtualnie. Każda osoba, która się zapisała i wpłaciła pieniądze, od 28 marca do 11 kwietnia ma czas, by symbolicznie wystartować na wybranym przez siebie dystansie. Najlepiej z niebieską koszulką.

– Niebieski jest bowiem barwą autyzmu – tłumaczy Nina Bartol.


Oprócz Niny Bartol, w niebieskiej fali wzięło udział także czworo innych pracowników WODR: Jarosław Cieśla, Mariola Strauchmann, Łukasz Kowalski, Weronika Foedke.
Jesteśmy dumni z ich postawy!

(Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock