TworzymyGłos Regionu

Nowa inwestycja nad jeziorem Dominickim

Poniedziałek, 07 grudnia 2020 o 20:51, autor: 0 394
Nowa inwestycja nad jeziorem Dominickim

W Dominicach nad Jeziorem Dominickim powstaje baza ratowniczo-edukacyjno-medyczna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie. Zakup i montaż pawilonów został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Baza ratowniczo-edukacyjno-medyczna Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie powstanie przy ul. Jeziornej w Dominicach. Mieścić się będzie w dwóch pawilonach – jeden (o wymiarach 5x7 m) przeznaczony jest na cele szkoleniowe, drugi (o wymiarach 6x5,8 m) podzielony został na dwa pomieszczenia - salkę medyczną do udzielania pierwszej pomocy oraz lokal socjalny.

Dostawa i montaż pawilonów kosztowały 130 tys. zł. W celu znaczącego zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leszczyńskiego oraz turystów wypoczywających nad Jeziorem Dominickim radni powiatu leszczyńskiego przeznaczyli na ten cel 30 tys. zł z budżetu samorządu. Do początku sezonu letniego wykonane zostaną przyłącza oraz ogrodzenie terenu. Zakupione zostanie również wyposażenie pawilonów. 

fot. wloszakowice.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock