TworzymyGłos Regionu

O narkotykach, czyli śmiertelnym niebezpieczeństwie

Wtorek, 08 października 2019 o 19:02, aktualizacja Wtorek, 08 października 2019 o 22:16, autor: 0 196
O narkotykach, czyli śmiertelnym niebezpieczeństwie

Uczniowie szkół podstawowych Nr 1,2 i 10 w Lesznie wysłuchali prelekcji dotyczącej szkodliwości zażywania zabronionych substancji oraz konsekwencji prawnych z tym związanych. Spotkania odbyły się w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policja oraz pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie regularnie docierają do leszczyńskich szkół w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Akcja ta organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

Organizatorki spotkania przedstawiły najmłodszym skutki zażywania dopalaczy oraz substancji niewiadomego pochodzenia. Prelegentki szczególną uwagę zwróciły na coraz większą trudność w rozpoznawaniu „nowych” składników dopalaczy. 

W trakcie zajęć można było dowiedzieć się jak wygląda profilaktyka w tej tematyce oraz gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnienia. Dodatkowo uczestnicy wykładu mieli możliwość obejrzenia spotu „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

źródło oraz fot. KMP w Lesznie

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock