TworzymyGłos Regionu

Odpracowanie wyroków przez skazanych

Czwartek, 08 sierpnia 2019 o 12:41, aktualizacja Czwartek, 08 sierpnia 2019 o 15:09, autor: 0 299
Odpracowanie wyroków przez skazanych

Kto porządkuje ulice w Lesznie? Wraz z pracownikami Miejskiego Zakładu Oczyszczania i Miejskiego Zakładu Zieleni, sprzątają osoby skazane. Kiedy sąd wymierzy im karę ograniczenia wolności, kierowani się do wykonywania prac społecznych. Nad prawidłowym nadzorem czuwa Straż Miejska.  

Jak poinformował komendant leszczyńskich strażników, w 2018 roku skierowano do prac 171 skazanych. Przepracowani łącznie ponad 5,5 tys. godzin. Mirosław Frątczak dodał, że do końca lipca prace społeczne wykonywały 122 osoby.

Osoby skazane odpracowujące wyrok porządkują tereny administrowane przez miasto. Zbierają śmieci i inne odpady od poniedziałku do soboty. W zeszłym roku zebrali 16 ton odpadów. Komendant Frątczak przyznał, że rekordzista musiał odpracować ponad 700 godzin. Dodał, że kto odpuści pracę, może oczekiwać zmiany kary przez sąd na pobyt w więzieniu.

(Źródło: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock