TworzymyGłos Regionu

Odpust z mianowaniem nowego kapelana

Piątek, 31 sierpnia 2018 o 13:33, aktualizacja Piątek, 07 września 2018 o 14:56, autor: 0 2288
Odpust z mianowaniem nowego kapelana

W tym roku odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenie w Górce Duchownej nabrał dodatkowej wagi, bo prócz uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i strażaków nastąpił akt powierzenia obowiązków nowemu kapelanowi strażaków.

Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchowej rok rocznie gromadzi rzesze mieszkańców, nie tylko gminy Lipno, ale pielgrzymów z okolicznych miejscowości. W tym roku podczas uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i strażaków doszło do jeszcze jednego ważnego wydarzenia. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie st. bryg. Maciej Zdęga oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Lesznie dh Stanisław Wolniczak wręczyli księdzu Piotrowi Bartkowiakowi akt powierzenia obowiązków Kapelana Powiatowego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego. W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendy Powiatowej PSP w Lesznie, strażacy, ale także przedstawiciele władz samorządowych, między innymi starosta powiatu leszczyńskiego Jarosław Wawrzyniak, wójt gminy Lipno Jacek Karmiński oraz Przewodniczący Rady Gminy Wijewo Stanisław Kasperski.

(olek/foto: PSP Leszno, UG Lipno)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock