TworzymyGłos Regionu

Ogólnopolska kontrola prędkości na drogach

Wtorek, 13 sierpnia 2019 o 15:14, autor: 0 517
Ogólnopolska kontrola prędkości na drogach

14 sierpnia ogólnopolska akcja Policji "Prędkość". Funkcjonariusze zwrócą uwagę na wszystkie niezgodne zachowania na drodze. Pamiętajmy, aby nie tylko na czas akcji przestrzegać obowiązujących przepisów ograniczających prędkość.

Prędkość pojazdu jest ważna. Jej niedostosowanie do warunków na drodze może prowadzić do wypadku.  Ma wpływ na ewentualne skutki i obrażenia powypadkowe. Jutrzejsza akcja jest działaniem prewencyjnym. Kierowcy nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Konsekwencje prawne będą skutkiem rażącego naruszenia i nie respektowania przepisów. Funkcjonariusze zatrzymają prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 

Policja kolejny raz apeluje o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Kierowcy powinny stosować zasadę szczególnej ostrożności np. na skrzyżowaniach czy przejściach dla pieszych. 

(Foto: KMP Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock