TworzymyGłos Regionu

Ostrzegamy przed dokonywaniem przelewów

za pomocą otrzymanych linków

Niedziela, 23 lutego 2020 o 22:59, autor: 0 157
Ostrzegamy przed dokonywaniem przelewów

Oszuści nie odpuszczają. Co jakiś czas leszczyńska Policja otrzymuje informacje o odebraniu przez mieszkańców naszego regionu wiadomości sms wysłanych przez oszustów np. w imieniu administratora znanego portalu motoryzacyjnego proszącego o uiszczenie drobnej kwoty pieniędzy, ostatecznie doprowadzając do straty nawet kilku tysięcy złotych. Przeczytaj jak działają przestępcy i nie daj się okraść.

Leszczyńska Policja przypomina i ostrzega przed oszustami, którzy działają za pomocą internetu. Chcąc być skrupulatnym możemy stracić nawet kilka tysięcy złotych. Wygląda to w ten sposób, że oszuści wysyłają wiadomość sms o konieczności uiszczenia drobnej kwoty pieniędzy (np.0,88zł) na poczet ogłoszeń wystawionych przez pokrzywdzonych na znanym portalu motoryzacyjnym. Pokrzywdzeni dowiadują się, że w przypadku nieuiszczenia opłaty, konta na których znajdują się ich ogłoszenia np. dotyczące sprzedaży samochodu, zostaną zablokowane. W wiadomości znajduje się link, przekierowujący na rzekomą stronę banku. Po zalogowaniu się w bankowości elektronicznej i wykonaniu przelewu na wskazaną kwotę, okazuje się, że z konta zniknęło nawet kilka tysięcy złotych. Niekiedy operację trzeba kilkakrotnie powtórzyć, gdyż jak wynika z komunikatów, wystąpił błąd podczas wykonywania przelewu.

Jak się bronić

Policjanci apelują, by BEZWZGLĘDNIE nie otwierać przesłanych linków do logowania na konta bankowe i za ich pośrednictwem nie dokonywać jakichkolwiek przelewów pieniędzy. W przypadku zaniepokojenia treścią otrzymanej wiadomości należy u administratora wskazanego portalu sprawdzić jej wiarygodność.

(Źródło: KMP Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock