TworzymyGłos Regionu

Oszuści staną przed sądem

Piątek, 10 maja 2019 o 18:57, aktualizacja Sobota, 11 maja 2019 o 13:40, autor: 0 329
Oszuści staną przed sądem

Dwóch mężczyzn stanie przed sądem za próbę oszustwa na egzaminie państwowym na prawo jazdy w Lesznie. Chodzi o 33-letniego mieszkańca Poznania i jego kolegę, z których ten pierwszy miał zdawać egzamin za drugiego. Posłużył się przy tym podrobionym dowodem osobistym.

W środę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego egzamin praktyczny miał zdawać 28-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Kiedy jego kolega poszedł za niego na tę część egzaminu i okazał dokument egzaminatorowi, ten zorientował się, że może być on podrobiony. Po zakwestionowaniu jego autentyczności, "zdający" rzucił się do ucieczki. Następnego dnia policjanci zatrzymali obu mężczyzn w ich miejscu pracy na terenie powiatu poznańskiego. Okazało się, że młodszy z nich zwrócił się z prośbą do swojego kolegi, aby ten zdał egzamin za niego.  Jednak do okazanego dowodu tożsamości wklejono zdjęcie 33-latka. Obu mężczyznom postawiono zarzut usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy i posłużenia się podrobionym dokumentem. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock