TworzymyGłos Regionu

Otworzyli drzwi na języki obce

Środa, 25 kwietnia 2018 o 11:37, aktualizacja Poniedziałek, 07 maja 2018 o 15:22, autor: 0 1712
Otworzyli drzwi na języki obce

Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach zorganizował Dzień Języków Obcych, skierowany do uczniów klas gimnazjalnych z okolicznych miejscowości, którzy już niedługo będą decydować jaką szkołę ponad gimnazjalną wybrać. Być może uczestnictwo w tej imprezie spowoduje, że swoje kroki skierują do Włoszakowic?

Dzień Języków Obcych w Zespole Szkół Ogólnokształcących przygotowali uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego, oraz trzecich klas gimnazjum. Impreza była jednocześnie drzwiami otwartymi szkoły, która chciała w ciekawy sposób przyciągnąć uwagę uczniów w okolicznych miejscowości. W ramach obchodów Dnia Języków Obcych przygotowano konkurs wiedzy, dotyczący naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Nim jednak przedstawiciele szkół z Krzycka Wielkiego, Jezierzyc Kościelnych, Bukówca Górnego, Dłużyny, Starkowa oraz Brenna rozpoczęli zmagania, wszystkich zgromadzonych przywitali prowadzący Magdalena Turek i Bartosz Szymaniak, z II klasy LO, a także pan dyrektor Tadeusz Górny. By odpowiednio wprowadzić się w klimat zmagań z zagranicznymi tematami, piosenkę w języku angielskim wykonała Martyna Bajon. Po części powitalnej przyszedł czas na zmagania. Na szczęście wszystko miało na celu dobrą zabawę, więc nikt nie musiał mierzyć się z trudnym testem, ale drużyny mogły wykazać się w takich konkurencjach jak rozpoznawanie tańców, miejsc, hymnów narodowych czy celebrytów. Nie zabrakło także popularnych kalambur, a także milionerów.

Z racji tego, że prócz przygotowania zmagań konkursowych Zespół Szkół Ogólnokształcących chciał się zaprezentować gościom, to w trakcie zliczania wyników dyrektor szkoły oprowadził wszystkich po placówce. Młodzież z przyjemnością zwiedzała mury szkoły, jednak w tyle głowy na pewno oczekiwali wyników swoich zmagań. Ostatecznie okazało się, że poziom był bardzo wyrównany, ale najlepiej z konkursem poradzili sobie reprezentanci gimnazjum z Krzycka Wielkiego, na drugim stopniu podium rywalizację zakończyli uczniowie z Bukówca Górna, a trzecie miejsce przypadło reprezentacji szkoły w Starkowie. Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowali między innymi firma Werner Kenkel, Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszakowice i Wydawnictwo Parson. Na koniec nie zabrakło akcentu muzycznego w wykonaniu Juli Przezbór, a finałowym akcentem była prezentacja filmu promującego szkołę, który wyreżyserowała uczennica II klasy LO, Anna Frankowska.

(olek/foto: ZSO Włoszakowice)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock