TworzymyGłos Regionu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie kończy 20 lat

Piątek, 10 maja 2019 o 10:40, aktualizacja Środa, 15 maja 2019 o 16:07, autor: 0 943
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie kończy 20 lat

Na środę przypadły obchody XX-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Główe uroczystości zorganizowano w auli Comeniana. 

O godzinie 11 otwarto wystawę autorstwa Franciszka Mamulskiego, który w swoich pracach uwiecznił najważniejsze momenty z życia uczelni. Następnie zaproszeni goście przenieśli się do auli Comeniana, gdzie odbyła się główna część obchodów. Rektor uczelni Maciej Pietrzak podczas swojego wystąpienia mówił o jej początkach oraz o dalszym kierunku rozwoju szkoły. 

Podczas uroczystości był także czasu na podziękowania. Te szczególne prof. dr hab. Maciej Pietrzak skierował na ręce byłych rektorów Wiesława Osińskiego i Czesława Królikowskiego. 

Wśród gości nie zabrakło władz naszego regionu oraz firm i szkół współpracujących z leszczyńskim PWSZ. Do Leszna dotarły również delegacje z zagranicznych uczelni z Kazachstanu, Ukrainy, Korei Południowej, Szwajcarii oraz Republiki Czeskiej, z którymi nasza uczelnia pozostaje w bardzo bliskich kontaktach. 

Całe obchody zakończył pokaz malowania piaskiem prezentujący najważniejsze wydarzenia z życia placówki. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock