TworzymyGłos Regionu

Pierwszy Orszak w Krzemieniewie

Poniedziałek, 07 stycznia 2019 o 14:31, autor: 0 1068
Pierwszy Orszak w Krzemieniewie

Od kilku lat coraz szersze kręgi w Polsce zatacza idea organizacji Orszaków Trzech Króli. W tym roku pierwszy raz za mędrcami ze Wschodu podążyli mieszkańcy gminy Krzemieniewo.

Szóstego stycznia w setkach miejsc w Polsce na pamiątkę przybycia mędrców ze Wschodu do Chrystusa organizowane są barwne korowody. Do mapy miejsc Orszaków Trzech Króli dołączyło w tym roku Krzemieniewo. Setki mieszkańców gminy zebrało się przy Gminnym Centrum Kultury i ze śpiewem na ustach przemaszerowało do kościoła w Drobninie. Tam przepiękne jasełka zaprezentowały dzieci, a ksiądz proboszcz Stanisław Pietraszek poprowadził następnie śpiew kolęd.

- Święto Trzech Króli jest dla chrześcijan dniem objawienia się Pana Jezusa wszystkim ludziom, a nie tylko narodowi wybranemu. Symbolizują to trzej mędrcy, przybyli z różnych miejsc, którzy za pomocą gwiazdy odnaleźli Zbawiciela. Widać, że te uroczystości gromadzą coraz większą ilość osób, że ludzie chcą manifestować swoją wiarę w ten sposób. Przyznam, że nie spodziewałem się aż tylu uczestników. Chciałbym też pochwalić dzieci, za piękne przedstawienie jasełkowe, w którym wspaniale pokazały historię Bożego Narodzenia – tak na stronie organizatora, GCK w Krzemieniewie, ocenił organizację Orszaku ksiądz proboszcz.

(olek/foto: GCK Krzemieniewo)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock