TworzymyGłos Regionu

Poczta Polska nie otrzymała spisu wyborców od władz Leszna

Piątek, 24 kwietnia 2020 o 13:43, aktualizacja Piątek, 24 kwietnia 2020 o 14:31, autor: 1 163
Poczta Polska nie otrzymała spisu wyborców od władz Leszna

Na 10 maja zaplanowano wybory na prezydenta Polski. W związku z panującą w tej chwili epidemią koronawirusa mają się one odbyć drogą korespondencyjną. 

Za przeprowadzenie wyborów odpowiadać będzie m. in Poczta Polska, która przesłała do władz polskich miast maila z prośbą o podanie spisu wyborców. Taka wiadomość dotarła również do Urzędu Miasta Leszna. 

Władze Leszna, na czele z prezydentem Łukaszem Borowiakiem zdecydowały, że nie przekażą danych "wrażliwych" ponad 50 000 mieszkańców Poczcie Polskiej. Zgodnie z zaleceniami Państwowej Komisji Wyborczej przedstawiciele leszczyńskiego samorządu poprosili o ponowne przesłanie wiadomości ze strony Poczty Polskiej, ponieważ mail przesłany w piątek przez spółkę skarbu państwa nie posiadał odpowiedniego podpisu. 

Przypomnijmy, że nadal nie wiemy, czy wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Uchwała dotycząca wyborów korespondencyjnych znajduje się obecnie w Senacie i nadal nie została poddana głosowaniu. 

źródło i fot: Urząd Miasta Leszna

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Lechoslaw
27.04.2020 06:09

Tak trzymać ! Koniec bezprawia buty i arogancji wbrew konstytucji !!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock