TworzymyGłos Regionu

Pojedziemy hybrydami po Lesznie

Poniedziałek, 16 września 2019 o 15:23, aktualizacja Poniedziałek, 16 września 2019 o 15:45, autor: 0 234
Pojedziemy hybrydami po Lesznie

Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie wzbogacił się o 8 nowych autobusów hybrydowych. 14 września nastąpiło ich przekazanie na placu leszczyńskich koszar. Prezydent Łukasz Borowiak przyznał, że zdecydowano się na pojazdy hybrydowe, gdy nie udał się przetarg na pojazdy elektryczne. Poświęcono pojazdy i przekazano klucze. Dodajmy, że każdy autobus kosztował ok. 1,8 mln zł. 

Podczas uroczystości podziękowano producentowi autobusów - VOLVO.  Po poświęceniu pojazdów, kluczyki przekazano kierowcy MZK. Warto przypomnieć, że koszt jednego autobusu to ok. 1,8 mln. zł. Leszczyński samorząd zdobył 85% dofinansowania na ten projekt. 

W ramach zadania, zostaną wybudowane 2 pętle autobusowe. W autobusach zamontowano zakupione wcześniej biletomaty. W planach pozostaje wybudowanie nowoczesnej myjni dla autobusów MZK oraz montaż ledowego oświetlenia w zajezdni.

(Foto: UM Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock