TworzymyGłos Regionu

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w miejscowościach letniskowych

Sobota, 27 czerwca 2020 o 12:32, autor: 3 320
Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w miejscowościach letniskowych

Leszczyńska policja rozpoczyna zapewnianie bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wakacyjnym, w szczególności w miejscowościach letniskowych.

Samorząd powiatu leszczyńskiego zapoznali się z informacją Krzysztofa Nowaka, komendanta miejskiego policji w Lesznie  o stanie przygotowań do utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie wypoczynku letniego na terenie powiatu.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce po raz pierwszy od lat do Boszkowa nie zostaną skierowani policjanci z oddziałów prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W miejscowościach letniskowych służbę będą pełnić funkcjonariusze z zespołów dzielnicowych oraz z różnych ogniw Komendy Miejskiej Policji w  Lesznie. Jednym z nich będzie przewodnik z psem służbowym. Od 26 czerwca do 31 sierpnia zorganizowane zostaną służby na łodziach motorowych na jeziorach: Dominickim, Breńskim i Łoniewskim.

W okresie nasilenia ruchu drogowego, czyli  w weekendy, gdy do domów letniskowych i ośrodków wypoczynkowych przyjeżdża i odjeżdża najwięcej osób, a młodzież bawi się na dyskotekach, policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe pod kątem sprawdzania trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów oraz przewożonego bagażu. 

źródło: powiat-leszczynski.pl
fot. Profil e-boszkowo.pl na Facebooku

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~letnik-kwietnik
27.06.2020 13:03

a ci z leszna sobie poradzą? tak sami? :D

avatar
~łonnnn
27.06.2020 13:04

i cyk mandacik

avatar
~autor
27.06.2020 13:05

a niech są, normalnym wczasowiczom nnie będą przeszkadzać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock