TworzymyGłos Regionu

Ponowie czytali dzieciom

Piątek, 08 czerwca 2018 o 12:13, aktualizacja Wtorek, 12 czerwca 2018 o 11:46, autor: 0 1014
Ponowie czytali dzieciom

Coraz popularniejsza staje się akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Swoją odsłonę miała ona także w Pawłowicach, gdzie panowie strażak, weterynarz, kolejarz i rowerzysta czytali dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz 1 i 2 klasy szkoły podstawowej.

Rok rocznie badania pokazują, że czytelnictwo ma się coraz gorzej, Polacy nie sięgają po książki, a duża ich część kontakt z literaturą gubi wraz z ostatnią lekturą szkolną. By temu zapobiec powstała akcja „Cała Polska czyta dzieciom”, w którą włączyła się także biblioteka w Pawłowicach. Słonecznego przedpołudnia na ganku biblioteki dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej i drugiej szkoły podstawowej spotkały się z czterema panami, którzy uraczyli ich czytaniem książek. Pan strażak, weterynarz, kolejarz i miłośnik rowerów prócz czytania chętnie opowiadali o swojej pracy czy bezpiecznej jeździe na rowerze, ale najwięcej emocji wzbudziło zwiedzanie samochodu weterynarza, w którym pełno było przyborów do pracy. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze i miejmy nadzieję, że właśnie tak pozytywnie będą się najmłodszym kojarzyły książki.

(olek/foto: GCK w Krzemieniewie)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock