TworzymyGłos Regionu

Portier inny niż wszyscy

Piątek, 10 maja 2019 o 10:54, aktualizacja Środa, 15 maja 2019 o 16:06, autor: 0 1146
Portier inny niż wszyscy

Tego Pana nie trzeba specjalnie przedstawiać uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Maciej Piotrowski pracuje tam jako portier. Zawód na pozór zwyczajny, jednak pasja oraz zainteresowania zdecydowanie odróżniają go od innych osób wykonujących podobną pracę. 

Maciej Piotrowski urodził się w Lesznie. Zainteresowanie sztuką przejawiał już od najmłodszych lat tworząc własne zabawki. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Gepperta we Wrocławiu na wydziale malarstwa w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka. 

Swoje dzieła prezentował na wielu wystawach zarówno w kraju, jak i w Niemczech, Francji oraz w Turcji. 

Obecnie jest on związany z Lesznem, gdzie bardzo mocno angażuje się w życie kulturowe mieszkańców miasta. To właśnie Maciej Piotrowski wykonał jedną z największych rzeźb św. Floriana. Mierzący 5,5 metra pomnika patrona strażaków znajduje się w Dębnie Polskim koło Rawicza. 

Cykl "Energia Miast" to także pomysł leszczyńskiego artysty. Jego tematem jest architektura miast takich jak Rydzyna, Osieczna, Pępowo, Święciechowa oraz przede wszystkim Leszno. 

Zachęcamy również do wysłuchania wywiadu z Maciejem Piotrowskim, który przygotowała leszczyńska telewizja młodzieżowa TVML. 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock