TworzymyGłos Regionu

Pośpiech przypłacili prawem jazdy

Poniedziałek, 17 grudnia 2018 o 15:37, autor: 0 385
Pośpiech przypłacili prawem jazdy

W niedzielę 16 grudnia, funkcjonariusze leszczyńskiej policji zatrzymali trzy prawa jazdy kierowcą, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Najbardziej śpieszyło się mieszkańcowi powiatu wschowskiego, który przekroczył prędkość o 72 km/h.

Pierwsze zatrzymanie pędzącego pirata drogowego miało miejsce na ulicy Szybowników o godzinie 15.00, jednak im później, tym kierowcy jeździli szybciej. Najszybciej jechał mieszkaniec powiatu wschowskiego, którego zatrzymano około 21.00 na wiadukcie.

- Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzech kierowców, którzy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym stracili uprawnienia na okres trzech miesięcy. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec powiatu wschowskiego, który do kontroli drogowej został zatrzymany tuż przed godziną 21.00 na leszczyńskim wiadukcie. 26-latek poruszał się z prędkością 122km/h w miejscu, gdzie dozwoloną prędkością jest 50km/h – informuje Monika Żymełka, oficer prasowy KMP w Lesznie. - Godzinę wcześniej w Lesznie na al. Konstytucji 3 Maja policyjny pomiar prędkości wykazał przekroczenie prędkości o 56km/h u 22-letniego mieszkańca Śremu, który jechał osobowym Fordem. Kolejne zatrzymanie miało miejsce ok godz. 15.00 w Lesznie na ul. Szybowników. W tym przypadku nogi z gazu nie zdjął 32-letni mieszkaniec gm. Święciechowa, który pędził w obszarze zabudowanym 107km/h.

Oczywiście prócz utraty prawa jazdy zatrzymani zostali ukarani wysokimi mandatami i 10 punktami karnymi.

(olek/ foto: KMP Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock