TworzymyGłos Regionu

Posprzątajmy okolice Jeziora Krzyckiego

Wtorek, 10 kwietnia 2018 o 13:51, autor: 0 1630
Posprzątajmy okolice Jeziora Krzyckiego

W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy Święciechowa radny zwrócił się do władz gminy o interwencje w sprawie stanu okolic Jeziora Krzyckiego. Mieszkańcy skarżą się na powalone konary i ogólny bałagan, który źle wpływa na wizerunek miejscowości.  

Jezioro Krzyckie to największy zbiornik wodny w gminie Święciechowa, będący jednocześnie najważniejszym miejscem rekreacji na terenie gminy. Radny Jerzy Kołodziej w imieniu mieszkańców Krzycka Małego zwrócił się do wójta z interpelacją w sprawie stanu czystości nad jeziorem.

- Zostałem upoważniony przez mieszkańców Krzycka Małego do przedstawienia interpelacji w kwestii wznowienia tematu związanego ze wznowieniem dbałości o nabrzeże Jeziora Krzyckiego. W strefie przybrzeżnej jeziora występuje szereg odłamów drzew, przez co wizerunek tego miejsca jest nieciekawy – mówił radny. – Mieszkańcy uznają, że istotne dla wizerunku miejscowości jest aby coś z tym zrobić.

Problem z jeziorami, nie tylko na terenie gminy Święciechowa, to problem własności gruntów, ponieważ zbiornikiem wodnym nie zarządza gmina. Jak zapewniał wójt gminy Marek Lorych ze strony urzędu jest pełne zrozumienie co do konieczności zadbania o ten teren.

- O zaistniałym problemie poinformujemy właścicieli, teraz już nowej instytucji, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, a także marszałka województwa wielkopolskiego, który zarządza akwenem. Jeśli tylko instytucje te zdecydują się przystąpić do porządkowania gruntu to gmina wyda odpowiednią zgodę, bo taka jest procedura – mówił wójt.

(olek/ foto: archiwum.swieciechowa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock