TworzymyGłos Regionu

Powiat otrzyma dotację na remont stołówki w SOSW Rydzyna

Środa, 03 czerwca 2020 o 12:46, autor: 0 499
Powiat otrzyma dotację na remont stołówki w SOSW Rydzyna

Powiat leszczyński otrzyma ok. 80 tys. zł dotacji na dofinansowanie szacowanej na 100 tys. zł modernizacji stołówki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie, w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

W ramach naboru do wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” powiat leszczyński złożył wniosek o ok. 80 tys. zł dofinansowania na doposażenie i poprawę standardu kuchni i jadalni w prowadzonym przez samorząd SOSW Rydzyna. Po dokonanej pozytywnej ocenie wniosek ten znalazł się wśród 60 placówek oświatowych w Wielkopolsce, które otrzymają łącznie blisko 3,8 mln zł finansowego wsparcia. Dofinansowanie dla powiatu leszczyńskiego to 80 proc. poniesionych kosztów, maksymalnie ok. 80 tys. zł, reszta wydatków pochodzić będzie z budżetu powiatu. 

Funkcjonująca w SOSW w Rydzynie stołówka ma 94 m2 powierzchni, a jadalnia – 130 m2. Uzyskane dofinansowanie pozwoli na długo oczekiwany remont i doposażenie pomieszczeń. Modernizacja stołówki obejmie wymianę posadzki w jadalni, malowanie pomieszczeń, wymianę opraw oświetleniowych, zakup nowych stołów i krzeseł oraz wymianę części wyposażenia kuchni.

źródło i fot. powiat-leszczynski.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock