TworzymyGłos Regionu

Powiat szykuje się do przyszłorocznych remontów

Wtorek, 04 września 2018 o 16:21, autor: 0 1008
Powiat szykuje się do przyszłorocznych remontów

W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego starosta Jarosław Wawrzyniak zdradził jakie plany dużych przyszłorocznych inwestycji drogowych. Starostwo będzie starać się o dofinansowanie odcinków w gminie Lipno oraz na pograniczu gmin Osieczna i Rydzyna.

Chociaż kadencja obecnego samorządu dobiega końca, to władze powiatu leszczyńskiego starają się myśleć o tym, co należy wykonać w przyszłości. Jak poinformował radnych na ostatniej sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego Jarosław Wawrzyniak zarząd powiatu podjął decyzję o złożeniu wniosków na dofinansowanie remontu dwóch odcinków dróg powiatowych. Wnioski należy składać już do 15 września, natomiast prace odbywać się będą w przyszłym roku. Dotyczy to drogi powiatowej z Wilkowic do Lipna, a dokładniej do skrzyżowania z drogą biegnącą w kierunku Smyczyny, oraz dalszego odcinka aktualnie remontowanego odcinka drogi między Kąkolewem a Dąbczem. Jak wyjaśniał starosta zakończenie remontu drogi przed Lipnem wynika z maksymalnego wykorzystania dotacji z budżetu państwa. O szczegółach dotyczących planowanych remontów mogą państwo wysłuchać w materiale wideo.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock