TworzymyGłos Regionu

„Powrót do przeszłości” w regionalnym wydaniu

Czwartek, 30 sierpnia 2018 o 11:18, autor: 0 1004
„Powrót do przeszłości” w regionalnym wydaniu

W niedzielę w Wilkowicach będzie można przekonać się jak kiedyś wyglądało życie i prace na wsi. Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej zapraszają na festyn „Dawno, dawno temu na wsi”.

„Wsi spokojna, wsi wesoła! Który głos twej chwale zdoła?” pisał przed wiekami Jan Kochanowski. I chociaż od tego czasu wieś zmieniła się bardzo, to nadal w wielu miejscach kultywuje się tradycję, która panu Janowi wydałaby się codziennością. Bo ile osób mieszkających dzisiaj na wsi trudzi się produkcją masła, bartnictwem, praniem ręcznym czy kuciem? Na szczęście nadal są osoby, które chcą wiedze o staropolskiej wsi przekazywać młodym pokoleniom. Najbliższa okazja do żywego spotkania z historią będzie już w niedzielę, 2 września, w Wilkowicach. Tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej zaprasza na wyjątkowy festyn, w trakcie którego zaprezentowane będzie wiele z tradycyjnych wiejskich czynności. Szczegóły programu dostępne na plakacie, serdecznie zapraszamy, początek festynu o godzinie 14.00, miejsce Izba Regionalna w Wilkowicach.

(olek/foto: agrofakt)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock