TworzymyGłos Regionu

Prąd dla firm? Dowiedz się, jak czytać oferty

Środa, 28 sierpnia 2019 o 19:17, aktualizacja Czwartek, 29 sierpnia 2019 o 10:53, autor: 0 2267
Prąd dla firm? Dowiedz się, jak czytać oferty

Rynek energetyczny nie daje przedsiębiorcom tak bogatej palety ofertowej, jak w przypadku indywidualnych klientów. Właściciele firm nie są też objęci, w takim stopniu, siatką bezpieczeństwa urzędowych regulacji cenowych. Nie oznacza to jednak, że tani prąd dla firmy musi być fikcją. To kwestia odpowiedniej oferty. Podpowiadamy, na co zwrócić w nich uwagę, by wybrać najlepszą.

Przedsiębiorcy, podobnie zresztą jak odbiorcy indywidualni, maja pełną swobodę w wyborze operatora energetycznego i możliwość zmiany sprzedawcy energii. Od tego kroku warto więc zacząć optymalizację firmowego budżetu wydzielonego na rachunki. Wybierając operatora, powinniśmy natomiast przyjrzeć się dokładnie ofertom na prąd dla firm, porównując nie tylko stawki za kilowatogodzinę, ale też zakres usług objętych przez ofertę i jej warunki.

Nie tylko stawka za prąd, czyli patrzymy na całokształt korzyści

Duże przedsiębiorstwa, zakłady przemysłowe, hurtownie itd., mają wyjątkowe potrzeby, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na energię elektryczną. Te właśnie firmy mogą być najbardziej narażone na wahania rynkowe cen prądu, a jednocześnie są najbardziej uzależnione od płynności dostaw energii i prawidłowego działania sprzętu. Enea oferuje większym przedsiębiorcom, między innymi, stałą stawkę za prąd przez cały okres obowiązywania umowy, czyli nawet 3 lata w pakiecie ENERGIA+ Stała cena. W realiach dynamicznej sytuacji na rynku, jest to oferta godna uwagi. Ponadto, oszczędności budżetowe przynieść mogą propozycje takie jak Dual Fuel (gaz i prąd na jednym rachunku) czy ENERGIA+ Professional, pakiet obejmujący audyty energetyczne i wysokiej jakości doradztwo w zakresie optymalizacji wydatków na prąd.

Prąd dla małych i średnich firm

Zdecydowana większość przedsiębiorców w Polsce działa w sektorze małych i średnich firm, i to właśnie w ofertach skierowanych do nich znaleźć można najwięcej interesujących usług dodatkowych. Poza możliwością zapewnienia sobie niezmiennej stawki za prąd w ramach wspomnianej propozycji ENERGIA+ Stała cena, klienci Enei, będący właścicielami średnich firm, mogą korzystać z innowacyjnego Systemu zarządzania poborem energii i dzięki niemu optymalizować koszty jednostkowe zużycia prądu.

Dla małych przedsiębiorców Enea przygotowała, między innymi, ofertę Enea Smart Biznes, czyli pakiet rozwiązań zabezpieczających firmę przed wydarzeniami, które dla niewielkiego przedsiębiorstwa mogą mieć katastrofalne skutki, takimi jak pożar czy zalanie.

Dobierając ofertę, powinniśmy więc pamiętać, że prąd dla firm, to nie tylko sam prąd, ale wszystko, co związane bezpośrednio z jego zużyciem. Operator energetyczny Enea oferuje optimum usług i udogodnień, pozwalającym zaoszczędzić klientom biznesowym.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock