TworzymyGłos Regionu

Prędkość przyczyną wielu stłuczek

Czwartek, 03 stycznia 2019 o 13:24, autor: 0 276
Prędkość przyczyną wielu stłuczek

Pierwszy śnieg w tym sezonie skutecznie obnażył brak rozwagi niektórych kierowców. Przez niedostosowanie prędkości do warunków w całym regionie doszło do kilku stłuczek i wypadek, zarówno no drogach lokalnych jak i krajowych czy ekspresowej S5.

Najszybciej do zdarzenia doszło na leszczyńskim odcinku drogi ekspresowej S5, w okolicach węzła Leszno Południe.

- Po godzinie 6.00 kierujący Fordem Fiesta z powiatu szamotulskiego podróżując z dwoma osobami nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w barierę energochłonną. Na szczęście nikomu nic się nie stało – informuje Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. - Kwadrans później w Tarnowej Łące policjanci drogówki przez kilka godzin obsługiwali zderzenie dwóch pojazdów. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Volkswagen Lupo, 20-letnia mieszkanka gminy Rydzyna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującej Oplem Astrą na trasie Czernina – Kłoda. Oba pojazdy zderzyły się, a kierujące trafiły do szpitala. Obecnie trwają badania lekarskie i ustalanie ewentualnie poniesionych przez kobiety obrażeń.

Każda taka sytuacja jest groźna, bo nie zawsze ucierpi tylko pojazd. Na szczęście w kolejnych kolizjach obyło się bez osób poszkodowanych, a sprawcy stłuczek odebrali tylko mandaty karne, zamiast długich zwolnień lekarskich.

- Na ul. Kąkolewskiej kierujący Toyotą Yaris, 81-letni mieszkaniec gminy Osieczna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w tył, stojącego w rzędzie pojazdów, Renault Clio, którego kierującą była 41-letnia mieszkanka gminy Osieczna – relacjonuje dalej oficer prasowy KMP w Lesznie. - Do podobnego zdarzenia doszło o godz. 7.46 na drodze krajowej K12 na ul. Szybowników. Kierująca Oplem Corsą, 42-letnia mieszkanka Leszna, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, jej auto obróciło się na jezdni, po czym uderzyła tyłem w jadącą przed nią mazdę.

Śnieg pojawił się dzisiaj po raz pierwszy, jednak przypominamy, że zimą zjawisko to może się powtarzać, dlatego zwracamy się z prośbą o rozwagę i dużą ostrożność. Szczególnie w godzinach porannych i wieczornych, kiedy zalegające błoto pośniegowe i woda może zamarzać.

(olek/foto: KMP Leszno)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaPowiatMniej kradzieży, ale więcej wypadków. Leszczyńska policja podsumowuje rok
06.02.20190 89
Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podsumował policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2018. W odprawie uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Po...
nazwa

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock