TworzymyGłos Regionu

Przedszkolaki zadbają o swój własny ogródek

Wtorek, 24 kwietnia 2018 o 11:55, aktualizacja Poniedziałek, 07 maja 2018 o 15:23, autor: 0 1535
Przedszkolaki zadbają o swój własny ogródek

Nie od dzisiaj wiadomo, że wiosna to czas na zadbanie o swój przydomowy ogródek. Dzieci z oddziały przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Dłużynie będą teraz dbały o swoje wspólne dobro, dzięki czemu już niedługo posmakują owoców swojej pracy.

Czy może być coś przyjemniejszego niż spokojna praca w swoim ogródku, dbanie o warzywa, zioła i owoce, które później trafią na nasze talerze? Wiele osób uważa, że nie. Podobną pasję do ogrodnictwa i poszanowanie zasad ekologicznego i zdrowego żywienia starają się rozbudzić w przedszkolach w Dłużynie.

- Chcemy by dzieci nauczyły się posługiwania prostymi narzędziami ogrodniczymi i wyrobiły w sobie nawyk systematycznego pielęgnowania roślin w ogródku, czego uhonorowaniem będzie zbieranie plonów i degustowanie ich podczas posiłków przedszkolnych. Zależy nam, aby dzieci miały praktyczną możliwość poznania różnorodnych gatunków roślin występujących w ogrodzie – ziół, warzyw i owoców – i nauczenia się je rozpoznawać i prawidłowo nazywać – mówi Elżbieta Przewoźna, nauczycielka edukacji przedszkolnej. - Głównym powodem inicjatywy jest chęć kształtowania u dzieci postawy ekologicznej poprzez zastosowanie tej atrakcyjnej formy edukacji. Pragniemy aby dzieci mogły uzyskać wiedzę o etapach rozwoju i warunkach życia roślin i obserwować zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku.

Pomysł na pewno spodobał się dzieciom, które chętnie chwyciły za łopatki, grabki i konewki i zasadziły pierwsze warzywa i zioła w ogrodzie. Założenie ogródka nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie państwa Lipwoych i Michałowskich, którzy go przygotowali, państwa Tajchert, którzy ufundowali konewki i reszty rodziców, którzy zadbali o flance i nasiona.

(olek/foto: SP Dłużyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock