TworzymyGłos Regionu

Przedszkole na miarę XXI wieku

Sobota, 01 września 2018 o 13:15, aktualizacja Środa, 09 stycznia 2019 o 12:30, autor: 0 1684
Przedszkole na miarę XXI wieku

Dzisiaj rano w Świeciechowie dokonano oficjalnego otwarcia nowowybudowanego budynku przedszkola. Placówka już od poniedziałku zapełni się dziećmi, dzisiaj obiekt zwiedzali głównie dorośli.

Nowe przedszkole w Święciechowie to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach w gminie Święciechowa. Nakładem ponad 10 milionów złotych powstał budynek, który najmłodszych natychmiast przeniesie w XXI wiek. Dzisiaj zgromadzeni przedstawiciele władz samorządowych i parlamentarzyści nie mogli wyjść z podziwu i wielokrotnie podkreślali, że to jednej z najnowocześniejszych obiektów jakie widzieli. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Zofia Szalczyk, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego; Czesław Kruczek, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki w Urzędzie Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego; Marek Lorych, wójt gminy Święciechowa; Jan Dudka, Przewodniczący Rady Gminy Święciechowa, Maria Marczyńska, Dyrektor Przedszkola w Święciechowie; Agnieszka Buszewicz, przedstawiciel Rady Rodziców Przedszkola; Piotr Giera, właściciel firmy budowlanej, wykonawcy budynku; Julia, Kacper i Jakub Tomczak, trojaczki, które rozpoczną w tym roku przygodę z przedszkolem. Po oficjalnym przecięciu wstęgi budynek został poświęcony przez księdza proboszcza Błażeja Stróżnickiego, a następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do auli budynku, gdzie był czas na oficjalne przemówienia oraz występy dzieci. W tym szczególnym dniu pamiętano także o ofiarach II Wojny Światowej, która zamiast nowego roku szkolnego rozpoczęła się 79 lat temu. Zapraszamy do galerii zdjęć i materiałów wideo z tego wydarzenia. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaLesznoNocne zwiedzanie muzeów (video)
19.05.20190 11
Jest w roku taka noc, która łączy wszystkie muzea w Europie. Chodzi tu o Noc Muzeów, która odbyła się w miniony weekend. 
nazwa
nazwa
Zwyciężyli Victorię
18.05.20190 28

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock