TworzymyGłos Regionu

Przewodnicząca Rady Gminy proponuje większy kontakt z mieszkańcami

Środa, 12 grudnia 2018 o 13:35, aktualizacja Środa, 12 grudnia 2018 o 13:37, autor: 0 586
Przewodnicząca Rady Gminy proponuje większy kontakt z mieszkańcami

Na ostatniej sesji Rady Gminy Lipno Przewodnicząca Rady Gminy Joanna Płonka zwróciła się do radnych z propozycją o wyznaczenie dyżurów radnych dla mieszkańców. Jak zaznaczyła przewodnicząca intencją nowych władz jest wprowadzenie nowej jakości kontaktów z mieszkańcami.

Za nami druga sesja Rady Gminy Lipno. Pod koniec obrad Przewodnicząca Rady Gminy Joanna Płonka zwróciła się do radnych z prośbą, która jej zdaniem ma przybliżyć radny i Radę Gminy mieszkańcom.

- Chciałam zwrócić się do państwa radnych z prośbą, aby przedstawili państwo propozycję harmonogramu spotkań z mieszkańcami. Oczywiście jest to prośba dla chętnych radnych, ale twierdziliśmy w naszych programach wyborczych, że chcemy być bliżej mieszkańców, znać ich problemy i być z nimi na bieżąco, a nie tylko przed wyborami. Wobec tego proponuje ustanowienie jednogodzinnego dyżuru w ciągu miesiąca – apelowała Joanna Płonka. – Bardzo proszę radnych, którzy chcieliby się spotykać z mieszkańcami swojego terenu, aby ten termin mi podali i zamieścimy taki harmonogram na stronie urzędu gminy.

Przewodnicząca zauważyła, że tylko dobrą wolą radnych jest udostępnienie tego typu informacji, czy numeru telefonu lub adresu email. Wyraziła także nadzieję, że dzięki temu odciążony zostanie wójt, gdyż wiele drobnych spraw będą mogli przekazywać i monitorować ich rozwiązanie radni. Joanna Płonka zaznaczyła także, że długoś i częstotliwość takiego dyżuru jest sprawą do ustalenia, w zależności od zgłaszanych potrzeb przez mieszkańców. Na razie nie wiadomo czy radni przyjmą propozycję przedstawioną przez przewodniczącą, do dzisiaj harmonogramu na stronie urzędu brak.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock