TworzymyGłos Regionu

Punkt powszechnych szczepień w Garzynie rozpoczął funkcjonowanie

Czwartek, 29 kwietnia 2021 o 16:36, aktualizacja Czwartek, 29 kwietnia 2021 o 17:04, autor: 0 224
Punkt powszechnych szczepień w Garzynie rozpoczął funkcjonowanie

Dokładnie 70 osób otrzymało szczepionkę przeciwko COVID-19 w pierwszym dniu funkcjonowania powszechnego punktu szczepień w Garzynie. Pracę tej placówki wspiera powiat leszczyński. 

Punkt szczepień powszechnych w Garzynie działa od 28 kwietnia. W pierwszym dniu zaszczepiono 70 osób, a frekwencja wśród zarejestrowanych mieszkańców była stuprocentowa.  

Punkt w Garzynie będzie czynny od środy do niedzieli w godz. 8:30 – 15:00.  Liczba szczepionych osób zależy wyłącznie od liczby otrzymywanych w ramach dostarczonych do punktu szczepionek przeciwko Covid-19. W przypadku zwiększenia dostaw szczepionek możliwe będzie wydłużenie czasu pracy garzyńskiego punktu.

Procedury medyczne w Garzynie realizuje Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. Natomiast za organizację (m.in. wyposażenie) i funkcjonowanie (m.in. obsługa administracyjna) punktu odpowiada powiat leszczyński, który w tym zakresie ściśle będzie współpracował ze wszystkimi gminami powiatu. W pierwszym dniu funkcjonowania punktu w Garzynie spotkali się starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicewójt gminy Krzemieniewo Joanna Nowacka, dyrektor WSZ w Lesznie Tomasz Karmiński i skarbnik powiatu leszczyńskiego Marcin Wydmuch.

Aby zarejestrować się na szczepienie w Garzynie i Wilkowicach można:

1) zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: tel.  989

2) zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

3) zapisać się poprzez pe-rejestracje

4) zapisać się poprzez e-rejestracje (wymagany profil zaufany)

W celu usprawnienia procedury szczepień pracownicy punktu proszą o wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego. 

źródło i fot. powiat-leszczynski.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock