TworzymyGłos Regionu

Radny prosi o doposażenie „starego” przedszkola, problem stanowią przepisy

Czwartek, 26 kwietnia 2018 o 12:34, aktualizacja Poniedziałek, 07 maja 2018 o 15:22, autor: 0 934
Radny prosi o doposażenie „starego” przedszkola, problem stanowią przepisy

Od nowego roku duża część dzieci z Rydzyny zacznie uczęszczać do nowego budynku przedszkola, które kosztem ponad 7 milionów powstaje w północnej części miasta. Radny Skrzypczak zaapelował o doposażenie placu zabaw starego przedszkola, tak by dzieci tam uczęszczające nie były poszkodowane. Jak się okazuje to nie jest takie proste.

Rodzice, pracownicy, a przede wszystkim przedszkolaki już nie mogą doczekać się kiedy będą mogły powędrować do nowego przedszkola, które budowane jest w Rydzynie. Wraz z nowym budynkiem powstaje także nowy plac zabaw, który na pewno stanie się jedną z ważniejszych przestrzenni przedszkolnych harców i zabaw. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Rydzynie radny Bonifacy Skrzypczak zwrócił uwagę na plac zabaw przy przedszkolu na placu Dąbrowskiego.

- W związku z tym większa część dzieci od nowego roku szkolnego będzie uczęszczać do nowego przedszkola, a cześć pozostanie w budynku na placu Dąbrowskiego proszę aby doposażyć plac zabaw znajdujący się przy „starym” przedszkolu. Większość dzieci skorzysta z nowego budynku, gdzie będzie piękny plac zabaw, dlatego uważam, że tym maluszkom, które pozostaną w „starym” budynku też należy się coś nowego – mówił radny.

Obecna na sesji dyrektor przedszkola, Bogusława Pawlik, wyjaśniała, że taki proces doposażenia placu zabaw przy przedszkolu nie jest prosty.

- Plac zabaw przy przedszkolu na placu Dąbrowskiego jest dostosowany do dzieci i wyposażony w certyfikowane urządzenia. Ten plac nie jest duży więc forma pozwolenia na zabudowanie tego terenu w sprzęt nie daje możliwości aby zamontować nowe zabawki. Te urządzenia potrzebują określonego terenu do zabudowania, tak głoszą przepisy – mówiła pani dyrektor. – Wszystkie znajdujące się na placu zabaw urządzenia są sprawne, kolorowe i myślę, że oczywiście coś nowego by się przydało, ale nie wiem czy pozwoli na to możliwości zagospodarowania terenu określona w przepisach.

Dyskusja o certyfikatach urządzeń i ich dostosowania do wieku przedszkolaków, szczególnie najmłodszych dzieci, trwała kilka minut. Ostatecznie zaproponowano zakup zabawek, które nie będą trwale na placu zabaw, tak jak plastikowe domki, bujaki itp. Cała dyskusja dostępna w materiale wideo.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock