TworzymyGłos Regionu

Rekordowe spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

Wtorek, 09 kwietnia 2019 o 09:35, autor: 0 539
Rekordowe spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

Rekordową frekwencją cieszyło się poniedziałkowe spotkanie z Wojciechem Sumlińskim w Galerii Lochy MBP w Lesznie. Instytut Leszczyński, który był organizatorem spotkania, może od dzisiaj poszczycić się najbardziej popularnym spotkaniem organizowanym w bibliotece od lat

Autor reportaży zabrał uczestników spotkania po efektach swojej pracy, o czym chętnie opowiadał. Nie mniej chętnie odpowiedział na zadane przez czytelników pytania. W trakcie spotkania można było nabyć najbardziej popularne książki Wojciecha Sumlińskiego, które cieszyły się olbrzymią popularnością.

Wojciech Sumliński, urodzony w 1969 r. w Warszawie, psycholog i dziennikarz śledczy, absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pracował w pierwszym polskim zespole dziennikarzy śledczych w dzienniku „Życie”, a następnie – m.in. w tygodniku „Wprost” i w Telewizji Polskiej. Jako freelancer był autorem i współautorem licznych publikacji oraz magazynów śledczych emitowanych w TVP: „Oblicza prawdy” i „30 minut” – ukazujących tajne operacje służb specjalnych w PRL-u i w III RP.

Był laureatem licznych nagród dziennikarskich oraz Nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych za cykl reportaży o nadgranicznej przestępczości zorganizowanej. Współautor publikacji ujawniających agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU) pracujących pod „przykryciem dyplomatycznym” w ambasadzie rosyjskiej w Warszawie, po której siedemnastu rosyjskich szpiegów wyrzucono z Polski.

Dotychczas, łącznie, książki Wojciecha Sumlińskiego zostały sprzedane w liczbie ponad siedmiuset tysięcy egzemplarzy, co czyni go jednym z najbardziej poczytnych współczesnych polskich autorów. Po traumatycznych doświadczeniach założył własne wydawnictwo WSR i poświęcił się nieomal wyłącznie działalności pisarskiej. Mieszka w Białej Podlaskiej, jest żonaty, ma czworo dzieci.

Źródło: MBP Leszno

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock