TworzymyGłos Regionu

Rośnie liczba zarażonych COVID-19

- cztery przypadki koronawirusa w Lesznie

Czwartek, 26 marca 2020 o 19:58, aktualizacja Czwartek, 26 marca 2020 o 21:47, autor: 0 426
Rośnie liczba zarażonych COVID-19

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lesznie potwierdziła czwarty w naszym regionie przypadek zakażenia koronawirusem COVID-19. Czwartą osobą z wynikiem dodatnim jest 69-letnia mieszkanka gminy Osieczna. 

Pierwszym mieszkańcem Leszna z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem był 81-latek z udarem mózgu, który trafił na oddział neurologiczny leszczyńskiego szpitala. Miał on również objawy przypominające COVID-19 dlatego został przewieziony do szpitala zakaźnego w Poznaniu, gdzie przebywa po dzień dzisiejszy. 

Koronawirusa wykryto również u 41-latka, który miał kontakt z osobą zarażoną z Góry. Mężczyzna czuje się dobrze i nie wykazuje objawów chorobowych, dlatego w chwili obecnej przebywa w domu. 

Trzecią osobą związaną z naszym regionem, chorą na COVID-19 jest 38-letni żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Mężczyzna od połowy marca był powołany do służby przy zamknięciu zachodniej granicy naszego kraju oraz kontrolował osoby wracające do Polski. 

Dodatni wynik wykazało też badanie wymazu pobranego od kobiety, która na co dzień mieszka w Osiecznej. 69-latka na początku marca przebywała w Hiszpanii, gdzie prawdopodobnie zaraziła się wirusem. Wraz z mężem od momentu powrotu do kraju z własnej woli przebywała w domowej kwarantannie. 

źródło: psse-leszno.pl, leszno24.pl
fot. pixabay.pl/tumisu

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock