TworzymyGłos Regionu

Rusiecki wkracza do powiatu?

Czwartek, 15 listopada 2018 o 15:57, aktualizacja Czwartek, 15 listopada 2018 o 16:04, autor: 0 305
Rusiecki wkracza do powiatu?

Potwierdza się to o czym spekulowano praktycznie od zakończenia wyborów samorządowych. Koalicję w powiecie leszczyńskim zbuduje Polskie Stronnictwo Ludowe z Koalicją Obywatelską, a do władz wejdzie kandydat na prezydenta Leszna.

Informacje o możliwej koalicji PSL – KO pojawiły się już w pierwszym dniu po wyborach. Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło najwięcej mandatów, 8, i niemal pewnym stało się, że przez kolejne pięć lat władze sprawował będzie Jarosław Wawrzyniak. Rozpoczęły się natomiast poszukiwania wicestarosty, po tym jak wybory na wójta Włoszakowic wygrał Robert Kasperczak, dotychczasowy zastępca Jarosława Wawrzyniaka. Stąd pomysł o koalicji, w której siły z PSL połączy Koalicja Obywatelska, a stanowisko wicestarosty obejmie Grzegorz Rusiecki. Chociaż obie strony długo nie potwierdzały ten informacji to dzisiaj Jan Szudlarczyk, dotychczasowy przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego już nie pozostawił złudzeń. Podobno oficjalna umowa koalicyjna zostanie podpisana jeszcze dzisiaj, przewodniczącym nadal będzie Jan Szudlarczyk, a dwaj wiceprzewodniczący będą mianowani przez PSL i KO. Partie podzielą między siebie także komisje rady, pozostawiając jedną z nich opozycji.

(olek/foto: Grzegorz Rusiecki)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaLesznoNocne zwiedzanie muzeów (video)
19.05.20190 11
Jest w roku taka noc, która łączy wszystkie muzea w Europie. Chodzi tu o Noc Muzeów, która odbyła się w miniony weekend. 
nazwa
nazwa
Zwyciężyli Victorię
18.05.20190 28

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock