TworzymyGłos Regionu

SP nr 7 w Lesznie najbardziej usportowioną szkołą województwa wielkopolskiego

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 o 15:48, aktualizacja Środa, 20 czerwca 2018 o 13:03, autor: 0 771
SP nr 7 w Lesznie najbardziej usportowioną szkołą województwa wielkopolskiego

Przez cały rok szkolny młodzież szkolna rywalizuje ze sobą w różnego rodzaju turniejach sportowych, na szczeblach gminnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich. Zmagania te oczywiście są punktowane, a zdobyte punkty składają się na ogólną klasyfikacje szkół. W tym roku spośród szkół podstawowych najlepszą w województwie okazała się Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie.

Wielkie talenty sportowe rodzą się najczęściej na szkolnych boiskach i halach sportowych, gdzie młodzież ma okazje zdobywać pierwsze umiejętności, a także brać udział w rywalizacji międzyszkolnej. Tak naprawdę w prawie każdej dyscyplinie, zarówno drużynowej jak i indywidualnej, w ciągu roku szkolnego odbywają się zawody wojewódzkie, do których oczywiście prowadzi szereg eliminacji. W zależności od tego jakie miejsca w rywalizacji zajmują przedstawiciele szkoły, przyznaje się szkole punkty, które zlicza się do specjalnego rankingu. W tym roku na czele rankingu w województwie wielkopolskim znalazła się Szkoła Podstawowa nr 7 w Lesznie, gromadząc łącznie 1003,2 punków i wyprzedzając zdobywcę drugiego miejsca o ponad 260 punktów. Wysokie, 13 miejsce przypadło także Szkole Podstawowej nr 9 z Leszna (234,3 pkt.). Najlepszą szkoła z terenu powiatu leszczyńskiego była natomiast Szkoła Podstawowa z Bukówca Górnego, która zajęła 83 miejsce w stawce ponad 800 szkół. Serdecznie gratulujemy najlepszym i zachęcamy do rywalizacji w przyszłym roku.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaLesznoNocne zwiedzanie muzeów (video)
19.05.20190 11
Jest w roku taka noc, która łączy wszystkie muzea w Europie. Chodzi tu o Noc Muzeów, która odbyła się w miniony weekend. 
nazwa
nazwa
Zwyciężyli Victorię
18.05.20190 28

Ogłoszenia

REKLAMA

PracaCzy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock