TworzymyGłos Regionu

Starostwo pomaga szpitalowi w Górznie

Czwartek, 24 września 2020 o 12:53, aktualizacja Czwartek, 24 września 2020 o 13:10, autor: 0 259
Starostwo pomaga szpitalowi w Górznie

Po wykryciu ogniska koronawirusa działalność szpitala rehabilitacyjnego w Górznie została sparaliżowana. Na trudną sytuację w placówce odpowiedzieli radni Powiatu leszczyńskiego, którzy przekazali szpitalowi środki ochrony osobistej. 

Ognisko koronawirusa w szpitalu rehabilitacyjnym w Górznie pojawiło się z chwilą wykrycia zakażenia u 68-letniego pacjenta z Kościana.  Przeprowadzane systematycznie testy u pacjentów i pracowników (łącznie ok. 200 osób) potwierdziły zakażenie łącznie u 23 osób. Zakażeni pacjenci zostali przetransportowani do szpitala zakaźnego w Poznaniu, a pracownicy trafili na izolację domową. Osoby, które miały kontakt z zakażonymi początkowo pozostawały na kwarantannie w szpitalu, po kilku dniach okazało się, że jest zbyt mało pracowników, by zapewnić opiekę wszystkim kuracjuszom. Znaczna część pacjentów została urlopowana do domów do czasu zakończenia kwarantanny.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną, w jakiej znalazła się placówka z Górzna, Starostwo Powiatowe w Lesznie przekazało jej środki ochrony osobistej – kombinezony ochronne, maseczki i płyn do dezynfekcji.

źródło: powiat-leszczyński.pl
fot. rehabilitacjamsw.pl 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock