TworzymyGłos Regionu

„Styczeń 1920… Wolność i co dalej?

- wystawa w muzeum w Lesznie

Środa, 19 lutego 2020 o 11:23, aktualizacja Środa, 19 lutego 2020 o 13:03, autor: 0 453
„Styczeń 1920… Wolność i co dalej?

Wystawa pt. „Styczeń 1920… Wolność i co dalej? Leszno w latach 1920–1939” jest jednym z wydarzeń, którym Muzeum Okręgowe w Lesznie włączyło się w obchody jubileuszu stulecia powrotu miasta w granice Rzeczypospolitej, a świętując jednocześnie 70-lecie swojej działalności.

Celem wystawy jest ukazanie nowego rozdziału w dziejach Leszna, jaki wyznaczył 17 stycznia 1920 roku, a zakończył wybuch II wojny światowej. Ekspozycja w sposób syntetyczny odzwierciedla różnorodne aspekty życia Leszna – miasta na zachodnich kresach ówczesnej Rzeczypospolitej oraz jego mieszkańców. Poprzez starannie dobrane przedstawienia malarskie, fotografie, dokumenty, akcydensy, przedmioty codziennego użytku i oryginalne elementy wyposażenia wnętrz pokazana jest codzienność i święta dwudziestolecia międzywojennego w Lesznie: władze, wojsko, służby mundurowe, życie polityczne, gospodarcze, społeczne, kulturalne i religijne. Na potrzeby wystawy zaaranżowane zostały m.in.: fragment sklepu, kawiarni oraz klasy szkolnej. Wszystko to pozwala zwiedzającym wczuć się w klimat ówczesnej epoki.

Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi 21 stycznia 2020 o godzinie 17.00 w Muzeum Okręgowym w Lesznie, dawnej synagodze, przy ul. G. Narutowicza 31. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w terminie od 22 stycznia do 19 kwietnia 2020 roku. Zapraszamy!

Wystawę objął honorowym patronatem Prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

Sponsor wystawy: Werner Kenkel sp. z o.o.

tekst:JP

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock