TworzymyGłos Regionu

Sukces projektu ścieżki rowerowej niepewny?

Środa, 02 stycznia 2019 o 13:13, aktualizacja Wtorek, 07 maja 2019 o 14:33, autor: 0 365
Sukces projektu ścieżki rowerowej niepewny?

Z wielką radością informowaliśmy, że powiat leszczyński otrzymał prawie 7 milionów dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu i będzie mógł zrealizować projekt, dzięki któremu powstanie niemal 10 kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Teraz inwestycja stanęła pod znakiem zapytania, bo oferty przetargowe przewyższają kosztorysy.

Od kilku lat powiat leszczyński systematycznie realizuje zadania związane z rozbudową sieci ścieżek rowerowych na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej. Tym bardziej ucieszyła wiadomość o sukcesie projektu „Budowa ciągu pieszo – rowerowego Gołanice, Jezierzyce Kościelne, Włoszakowice wraz z organizacją miejsc przesiadkowych na terenie Powiatu Leszczyńskiego w ramach zadania Ograniczenie emisji na terenie Aglomeracji Leszczyńskiej ścieżki Gołanice-Włoszakowice”, w ramach którego powstać ma niemal 10 kilometrów ścieżki rowerowej oraz nowe punkty przesiadkowe. Starostwo ogłosiło przetarg, jednak po otwarciu ofert pojawiły się pierwsze problemy.

- Projekt i kosztorys zostały opracowane w 2016 r., dlatego przy ogłoszeniu przetargu istniała obawa, że po dwóch latach od wyceny wykonawcy złożą oferty znacząco droższe. Tak też się stało. Spośród czterech ofert najtańsza wynosi 9.389.961 zł, tj. o ok. 1,4 mln zł droższa od kosztorysu. Najdroższa natomiast jest droższa o ok. 1,9 mln zł – informuje Jarosław Wawrzyniak, starosta powiatu leszczyńskiego.

Na razie nie podjęta została decyzja o dalszym losie przetargu, rozważane jest unieważnienie lub poszukanie brakujących środków w budżecie powiatu, a także zwrócenie się o pomoc finansową do gminy Włoszakowice.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock